Galerie białowieskieHasło stworzone w celu zgromadzenia zdjęć archiwlanych  udostępnionych do EPB przez naszych współpracowników, których z kazdym miesiącem jest coraz więcej.

 

Właścicielką zdjęć jest  p. Magdalena Jarkowska

 

(BIAŁOWIEŻA - LATA 30-TE XXW.)
 

 

Właścicielką zdjęć jest p. p. Anna Dziwota

 

(BIAŁOWIEŻA - LATA 1934-1936)

 


Właścicielką zdjęć jest p. Krystyna Bielska-Judek z Gdańska. Jej dziadek, Jan Bielski, był wójtem Białowieży w drugiej połowie lat 20-tych XX wieku.
 

(lata 20-te i 30-te XXw.)

 


 

Właścicielem  zdjęć jest pan Romuald Morawski.  Większość zdjęć przedstawia jego ojca - Justyna Morawskiego  i uczniów  Państwowej Szkoły dla Leśników (1932-1933)

(1932-33)

 


 

Właścicielem  zdjęć jest pani Irena Szpakowicz z Hajnówki - kilka zdjęć rodzinnych z Białowieży
 
(XXw.)

 


 

Właścicielem  zdjęć jest pan Jerzy Jasiński, którego ojciec Wiktor był nadleśniczym Nadleśnictwa Zwierzyniec w Puszczy Białowieskiej - i właśnie  głównie  osoby Wiktora Jasińskiego dotyczy galeria.
 
(pocz. XX w.- 1945r.)

 


Właścicielką  zdjęć jest p.Ewa Zwierzyńska, której rodzina przez wiele lat związana była z Białowieżą. Pani Ewa zwraca się z prośbą:" Gdyby zgłosił się ktoś, kto rozpoznaje inne osoby lub potrafi udzielić informacji na temat rodziny proszę o kontakt: ewa@zwierzynski.home.pl
 
(pocz XXw. - lata 70-te XXw.)

 


Właścicielką  zdjęć jest p. Helena Dulko-Tomalak z Białowieży. Obecnie jest ona na emeryturze, wcześniej pracowała w Przedszkolu, Urzędzie Gminy i Gminnej Spółdzielni "SCh" w Białowieży. Pięknie dziękujemy za udostępnienie

(pocz. XXw.-1983.r)

 


Zdjecia ustostępniała Pani  Anna Helena Ratajczak za co jesteśmy jej bardzo wdzięczni!

(I poł. XXw.)

 Zdjęcia udostępnił Pan Przemysław Kisielewski, którego rodzina związana była z Białowieżą. Centralną postacią całej galerii jest Adam Kisielewski – ojciec Pana Przemysława, który mieszkał w Białowieży od pocz. lat 30-tych do 1945 roku. Tego też okresu dotyczą zamieszczone w galerii zdjęcia.

(ok.1930-1945)

   

Zdjęcia udostępnił Pan Jerzy Konard Gundłach, którego rodzina związana była z Białowieżą. Centralną postacią całej galerii jest Jerzy Henryk Gudłach – dziadek Pana Jerzego, a ojciec słynnego parazytologa  prof. Jerzego Lecha Gundłacha .

 

GALERIA PANA JERZEGO KONRADA GUNDŁACHA

(1931-1958)

 

 
Galeria Państwa Walentyny i Konstantego Wołkowyckich - zdjęcia do niej udostępnił  Pan Piotr
Myszkiewicz - zięć Państwa Wołkowyckich. Dziękujemy serdecznie!
Jest w tej galerii jedno zdjęcie, które bardzo mnie wzruszyło - grupy dzieci stojących nad stawem w Parku Pałacowym, a wśród nich małej uśmiechniętej dziewczynki, która ledwie kilka lat później zostanie zamordowana pod cerkwią w Białowieży przez niemieckich zbrodniarzy. 
 
 
 

Zdjęcia udostępnione przez Państwo Renatę i Adam Wołkowyccy. Bardzo dziękujemy!
 
(ok.1935-ok.1960)

 
Zdjęcia ustostępnił Pan Rudolf Janik. Zdjęcia dotyczą okresu od końca lat 50-tych do pocz. 70-tych:
 
 
(ok. 1959- ok.1970)
 

 

Zdjęcia do galerii usostępniała Pani   Joanny Lewczuk (z d. Pawliczuk).  Pani Joanna Lewczuk jest rodowitą białowieżanką
(córka Heleny i Włodzimierza Pawliczuków), pracuje w Białowieskim Parku Narodowym. Bardzo dziękujemy Pani Joannie!

(1961-1987)

 

Copyright © 2008 - Encyklopedia Puszczy Białowieskiej, webmaster Stanisław Matlak