Gutowski, Mateusz Damian


Pan Mateusz Gutowski - od 2009r. redaktor  naczelny "Głosu Białowieży"

Mateusz Damian Gutowski- urodzony 29 września 1985 roku w Hajnówce. Absolwent Technikum Leśnego im. Leśników Polskich w Białowieży, po którego ukończeniu w 2005 roku, podjął studia w Nauczycielskim Kolegium Resocjalizacji, Rewalidacji i Wychowania Fizycznego w Białymstoku. W roku 2008 zdobył dyplom licencjata na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie (kierunek pedagogika resocjalizacyjna). W tym samym roku rozpoczął zaoczne studia 2- stopnia na Akademii. Od 1 września 2008 roku wychowawca w Domu Dziecka w Białowieży. Równocześnie w kwietniu 2009 roku został redaktorem naczelnym „Głosu Białowieży”.

    Z zamiłowania sportowiec, w szczególności piłki siatkowej, którą czynnie uprawia. Pasją do sportu zaraził go ojciec - Wojciech Gutowski -  który był jego pierwszym trenerem. W swojej karierze grał m.in. w: MUKS 15 Białystok, MKS Hajnówka, Moderator Hajnówka, WSFiZ Białystok. Obecnie trener i zawodnik LUKS TL Żubr Białowieża. W roku 2007 zdobył tytuł instruktora piłki siatkowej na Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. W tym samym roku zdobył uprawnienia sędziego piłki siatkowej.

   O sporcie i nie tylko, pisze artykuły m.in. do: Głosu Białowieży, Wieści Podlaskich, Gazety Hajnowskiej, Lasu Polskiego, a także portali internetowych - www.bialowieza.pl, www.sportowepodlasie.pl, www.podlaskisport.pl, www.siatka.org i oczywiście na stronę klubową, której jest administratorem - www.zubrbialowieza.tnb.pl.

   Hobby: sport, historia (w szczególności dzieje Polski), gry strategiczne. (oprac. Tomasz Niechoda)

Galeria

Copyright © 2024 - Encyklopedia Puszczy Białowieskiej,
Agnieszka Aleksiejczuk, Tomasz Niechoda