Gach Piotr, mgrPan Piotr Gach pod jednym z poteżnych białowieskich dębów rosnących w Białowieskim Parku Narodowym

Z wykształcenia magister fizyki, z zawodu - informatyk. Mieszka i pracuje w Krakowie.

   Jego wielką pasją są drzewa – wie o nich praktycznie wszystko. I to nie tylko o naszych rodzimych gatunkach, ale także o tych z naszej perspektywy bardzo egzotycznych.

  Ukoronowanie jego pasji jest niezwykle profesjonalna witryna internetowa poświęconą właśnie drzewom. Na kilkuset podstronach można znaleźć wiele ciekawych i fachowych, a często unikalnych, informacji. Dodatkowym atutem witryny jest niezwykle bogata dokumentacja fotograficzna będąca cennym uzupełnieniem tekstu.

   Naturalnie na stronie internetowej Pana Piotra można znaleźć szereg informacji bezpośrednio dotyczących Puszczy Białowieskiej i jej wspaniałych drzew. Popularność witryny (miesięcznie odwiedza ją ok.80 tys. osób) jest gwarantem tego, że odgrywa ona bardzo ważna role wśród internautów w popularyzacji Puszczy Białowieskiej jako jednego z najbardziej ciekawych pod względem dendrologicznym miejsc nie tylko w Polsce, ale także w Europie (co nie jest bez znaczenia - szczególnie teraz, gdy prowadzona jest kampania dążąca do objęcia ochroną w ramach parku narodowego całej Puszczy Białowieskiej). (oprac. Tomasz Niechoda, zuberek1969@wp.pl)

 

 

 

LINK:

Moje drzewa - strona Pana Piotra Gacha

 

Galeria

Copyright © 2024 - Encyklopedia Puszczy Białowieskiej,
Agnieszka Aleksiejczuk, Tomasz Niechoda